Ako oslavujete Svetový deň manželstva? Máte práve svadbu? Gratulujeme! Chystáte pre svoju polovičku niečo romantické? Držíme palce!

31 309 uzavretých manželstiev za rok 2017 na Slovensku. Taká je informácia Štatistického úradu SR, ktorý za spomínaný rok uvádza zaujímavé čísla týkajúce sa sobášov.

V uvedenom roku bol u nás údajne najvyšší počet sobášov za uplynulých 25 rokov. Podľa čísiel, najvyššia sobášnosť bola v Bratislavskom a Prešovskom kraji.

Štatistika hovorí, že do manželstva vstupujú Slováci už trošku neskôr ako kedysi. Za posledných 25 rokov sa priemerný vek zvýšil o 8 rokov u žien a aj u mužov. Slečny sa rozhodnú nechať si navliecť obrúčku priemerne ako 31-ročné. Páni sa ženia priemerne v 34-ke.

Najstaršia nevesta Františka Frajková, ktorá povedala pred oddávajúcim „áno“ mala 86 rokov, pričom si brala muža mladšieho o 7 rokov. Táto dáma z Bratislavy sa vydávala po prvýkrát. Svojho manžela poznala 60 rokov, no dlho dlho sa nevideli. Osud ich cesty napokon spojil, opäť sa stretli a... zosobášili sa.

Najstarší ženích mal 91 rokov, jeho vyvolená bola o 30 rokov od neho mladšia.

Je teda len na vás či budúce slovenské štatistiky ovplyvníte aj vy svojim rozhodnutím. Možno práve v tieto dni je na to vhodná chvíľa. Pripomíname si Svetový deň manželstva, ktorý sa oslavuje druhú nedeľu vo februári. Jeho hlavnou myšlienkou je pripomenúť si „krásu, vernosť a radosť v manželskom živote. Pár je spojený srdcom a ich láska je sila, vďaka ktorej by mali byť úspešní.“

planovac banner

Novinky emailom.
Prihláste sa pre odber noviniek.
Nebojte sa, žiadny SPAM od nás nedostanete. Informácie posielame len v rámci našich noviniek :).